استخراج اتریوم

استخراج اتریوم
ارزهای دیجیتال

استخراج اتریوم

استخراج اتریوم امروزه برای فعالان بازار ارز دیجیتال اصطلاح جدیدی نیست. استخر اتریوم بعد از بیت‌کوین یکی از پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال به شمار می‌آید. همان‌گونه که گفته شد، اگر در دسته‌بندی فعالان بازار ارز دیجیتال قرار دارید، صد درصد باید با استخر اتریوم آشنایی کافی داشته باشید. بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر منبع درآمد بسیاری معرفی می‌شوند که میزان سودآوری، نحوه استخراج و بسیاری از مسائل دیگر را ماینر باید به درستی با آن آشنا باشد تا بتواند به درآمد بالایی برسد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه همراه ما باشید.

اتریوم چیست؟

در واقع ماینینگ اتریوم رامی‌توان یکی از اصلی‌ترین رمز ارزهای بازار دنیای دیجیتال در نظر گرفت که شبکه آن، بخش مهم خود را قرارداد هوشمند معرفی می‌کند و می‌تواند در امور مالی غیر متمرکز و هم‌چنین توکن‌های غیر قابل معاوضه برنامه‌های کاربردی توزیع شده را به وجود آورد. اگر بخواهیم خیلی ساده سخن بگوییم. اتریوم این قدرت را دارد تا بتواند به واسطه استفاده مهم‌ترین بخش خود یعنی قرارداد هوشمند، کارایی اصلی بیت‌کوین را برای منتقل کردن همتا به همتای پول ارتقاء بخشد. طرز کار بلاک‌چین اتریوم و بلاک‌چین بیت‌کوین شبیه یک‌دیگر است. همان‌گونه که می‌دانیم تایید تراکنش از طریق ماینر در استخراج اتریوم به دست می‌آید. برای اینکه تراکنش به شبکه بلاک‌چین اضافه گردد. پس بسیار مهم است که سرعت شبکه اتریوم بیشتر از  شبکه بلاک‌چین باشد و به همین دلیل می‌توان مقایسه‌ای بین اتریوم و بیت‌کوین را در نظر گرفت.

اتریوم چیست؟
ارزدیجیتال اتریوم چیست

مقایسه شبکه اتریوم و بیت کوین

اولین نکته که برای مقایسه بین بیت‌کوین و ماینینگ اتریوم می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد، نامحدود بودن شبکه اتریوم است؛ چرا که بیت‌کوین تنها ۲۱ میلیون عدد را برای شبکه خود مشخص کرده است. شما در شبکه اتریوم هر دو سال یک‌بار می‌توانید به پاداش بلوک خود فکر کنید، اما حقیقتاً بیت‌کوین هر چهار سال را برای این کار در نظر گرفته است. اگر بخواهیم به کارمزد تراکنش در شبکه ماینینگ اتریوم اشاره کنیم، شما می‌توانید بر اساس محاسبات پیچیده، پهنای باند و میزان فضای ذخیره‌سازی کارمزد تراکنش را برای شبکه آن مد نظر داشته باشید، اما تراکنش بیت‌کوین کاملا از زمان و اندازه تبعیت می‌کند و این‌گونه است که می‌توان ویژگی‌های اصلی مقایسه بیت‌کوین و اتریوم را به راحتی مشخص کرد.

آموزش برنامه نویسی سالیدیتی

استخراج اتریوم چیست؟

این نکته را در نظر بگیرید که برای استخراج اتریوم معمولاً افرادی که به صورت فعال در شبکه اتریوم فعالیت دارند، باید اطلاعات را تایید کنند. به گونه‌ای که اگر ماینرهای شبکه بیشتر از ۵۰ درصد تراکنش را تایید کنند به راحتی می‌توانند تراکنش را به بلوک اضافه کنند. به هر حال این موضوع را باید در نظر بگیرید که ماینر‌ها شاید تراکنشی را به‌صورت کاملاً اشتباه تایید کنند که این خود نیز از جمله موضوعاتی است که نیاز به رسیدگی دارد، اما برای اینکه از این اشتباه جلوگیری به عمل آید ما با دو مقوله جزاء و پاداش در استخراج اتریوم مواجه می‌شویم که اگر ماینر بتواند تراکنش‌های صحیح را تایید کند، پاداش دریافت می‌کند و اگر نسبت به تایید تراکنش اشتباه اقدام کرد، صددرصد به واسطه ضرر متحمل شده، باید دارایی خود را از دست بدهد.

مشاهده  Mapping در سالیدیتی
استخراج اتریوم چیست؟
استخراج اتریوم چیست؟

این پروسه اجماع نام دارد که باید توجه داشته باشید، الگوریتم اجماع اتریوم مهم‌ترین الگوریتم است. بدین ترتیب که ماینر می‌تواند محاسبه سیستم خود را به شبکه واگذار کند و این‌گونه شبکه با پیدا کردن راه‌حل معادلات تراکنش‌ها را تایید و دیگر ماینرها برساند و زمانی که یک ماینر بتواند از دیگر ماینرها زودتر معادله را حل کند و آن را به ماینرهای دیگر ارسال نماید تا تایید کنند، اگر پاسخ تایید گردد، ماینری که معادله را حل کرده است می‌تواند پاداش دریافت کند.

کسب درآمد دلاری با قرارداد هوشمند

چگونه اتریوم استخراج کنیم؟

حال که به استخراج اتریوم اشاره کرده‌ایم، بهتر است بدانید که چگونه می‌توانید این استخراج را انجام دهید. معمولاً دستگاه‌های محاسباتی خاصی برای استخراج اتریوم مورد استفاده و کاربرد قرار می‌گیرند و طبیعتاً استخراج اتریوم یکی از بهترین راهکارها برای کسب درآمد از ارز دیجیتال معرفی می‌شود که صددرصد شما را ریسک‌های ریز و درشت زیادی هم مواجه می‌کند. شما در ابتدا برای استخراج اتریوم باید سخت‌افزار و ریگ ماینینگ مناسب را تهیه کنید و سپس یک کیف پول اتریوم را جهت دریافت ارزهای اتریوم، هر چه سریع‌تر بسازید. در مرحله بعدی نرم افزار ماینینگ را نصب و با انتخاب استخر خود برای استخراج می‌توانید، فرایند ماینینگ اتریوم را آغاز کنید.

چگونه اتریوم استخراج کنیم؟
چگونه اتریوم ماین کنیم؟

میزان سودآوری استخراج اتریوم

سوددهی ماینینگ اتریوم صددرصد موضوع بسیار مهمی است. در اصل فعالان این حوزه به سود آن بیشتر از هرچیزی دیگری می‌اندیشند. ریسک‌پذیری بالا و استفاده از دستگاه‌هایی پرهزینه همگی به خاطر رسیدن به یک سود مناسب است. در این بین معیارها و عوامل مختلفی می‌تواند در پروژه استخراج اتریوم نقش داشته باشند. در هر حال دستگاه شما برق را به میزان و مقدار نامشخصی مصرف می‌کند که هزینه برق خود یکی از مهم‌ترین پارامترها برای براورد سود حاصل از استخراج اتریوم است. اینکه شبکه تا چه حد شبکه سختی باشد را نیز نادیده نگیرید. برای استخراج هر بلوک چه مقدار پاداش دریافت می‌کنید را در سودآوری استخراج اتریوم بسیار مهم بدانید. البته ناگفته نماند که استهلاک دستگاه استخراج اتریوم و هزینه خرید نیز همگی باید در کنار کارمزد استخر و استخراج و همچنین بسیاری از هزینه‌های جانبی دیگر مورد بررسی قرار بگیرند تا بتوانید سوددهی خود را به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی و ماهانه محاسبه کنید.

مشاهده  استخر نقدینگی (Liquidity Pool) چیست؟
میزان سودآوری استخراج اتریوم
میزان سودآوری استخراج اتریوم

سخن پایانی مقاله استخراج اتریوم

ما در مورد استخراج اتریوم با شما صحبت کرده‌ایم. بدون اغراق ای ارز مهم در بازار ارز دیجیتال را باید بشناسید که بتوانید توسط آن به درآمد و سود بالایی برسید. برخی از افراد به خاطر ناآگاهی خود با مشکلات ریز و درشت بسیار زیادی رو به رو می‌شوند که بهتر است بدانند کمی مطالعه و همچنین استفاده از مشاورین متخصص می‌تواند واقعاً به نفع آن‌ها باشد.

روش های استخراج اتریوم

با توجه به مقایسه بین بیت‌کوین و اتریوم قطعاً شما حق انتخاب آگاهانه‌تری را می‌توانید تجربه کنید. هزینه برق،  هش‌ریت ریگ ماینینگ و کارمزد استخر استخراج اتریوم را به صورت مجدد بیان می‌کنیم که جزء عوامل مهم در برآورد و محاسبه سودآوری استخراج اتریوم نقش مهمی را به خود اختصاص داده‌اند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین دوره ها

برچسب های محبوب

Mapping Solidity Inheritance آموزش برنامه نویسی سالیدیتی آموزش سالیدیتی آموزش قرارداد هوشمند اجزای قرارداد هوشمند ارز دیجیتال اتریوم ارز دیجیتال یونی ارزهای متاورسی الگوریتم اثبات کار الگوریتم اجماع امنیت کیف پول اهمیت قرارداد هوشمند اپلیکیشن متمرکز برنامه نویس سالیدیتی برنامه نویسی اتریوم برنامه نویسی بلاکچین برنامه نویسی ریمیکس برنامه نویسی سالیدیتی برنامه نویسی شی‌ گرا برنامه نویسی قرارداد هوشمند بلاکچین بلاک چین اتریوم بهترین ارزهای دیجیتال ترون چیست توسعه دهنده سالیدیتی صرافی های ارزدیجیتال صرافی‌ غیرمتمرکز قرارداد هوشمند قیمت پولکادات متاورس مزایای قرارداد هوشمند نوشتن سیستم رای گیری با سالیدیتی نوشتن قرارداد هوشمند واقعیت مجازی متاورس ویژگی‌های اتریوم پلتفرم های ارزدیجیتال پیش نیاز قرارداد هوشمند کاربرد قرارداد هوشمند کد نویسی سالیدیتی کسب درآمد با قرارداد هوشمند کسب درآمد در متاورس کیف پول ارزدیجیتال کیف پول الکترونیکی کیف پول نرم‌افزاری