وبلاگ

ارز دیجیتال ترون چیست؟

ارز دیجیتال ترون چیست؟
ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال ترون چیست؟

ترون (TRX)، یک ارز دیجیتال است که روی بلاکچین ترون (Tron) فعالیت می‌کند و هدف بلندمدت آن، ایجاد انقلابی در صنعت سرگرمی و اشتراک گذاری محتوا بدون پلتفورم است.ترون (TRON) یک پلتفرم بالک چین منبع باز است که میتواند قراردادهای هوشمند را اجرا کند و برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز (dApps) استفاده شود و همینطور به دنبال ایجاد انقالبی در صنعت سرگرمی و همچنین اشتراکگذاری محتوای دیجیتال
است. توکن بومی آن (Tronix) سال گذشته بیش از 200 درصد افزایش قیمت داشته است. هدف ترون ایجاد یک پلتفرم سرگرمی بامحتوای دیجیتال رایگان و جهانی است که مزایای فناوری ذخیره سازی توزیع شده را ارائه می دهد و در عین حال امکان اشتراک گذاری آسان و مقرون به صرفۀ محتوای دیجیتال را برای کاربران خود فراهم می کند.

تاریخچه ارزدیجیتال ترون

جاستین سان، یک کارآفرین فناوری چینی، ترون و بنیاد ترون را ایجاد کرد و همچنین این پروژه را مدیریت می کند. بنیاد ترون از اوت سال 2017 شروع به کار کرد و تا 1 سپتامبر 2017 ،70 میلیون دلار با عرضه اولیه توکن خود (ICO) جمع آوری کرد. این دستاورد تنها چند روز قبل از ممنوعیت ICO توسط چین بود و باعث شد سان حدود یک هفته بعد کشور را ترک کند.

تاریخچه ترون

ترون شبکه آزمایشی خود را در مارس 2018 و شبکه اصلی خود را دو ماه بعد راه اندازی کرد. در مارس 2018 ،ترون به عنوان یک توکن 20-ERC در بالک چین اتریوم شروع به کار کرد، اما سه ماه بعد به بلاکچین خود منتقل شد.

استفاده از ترون (TRX)

شبکه ترون در حال حاضر قادر به پشتیبانی از برنامه ها و بازیهای مختلف است. ترون علاوه بر کاربرد اصلی آن به عنوان پلتفرمی برای سازندگان محتوا، اغلب برای تراکنش استفاده می شود، زیرا تراکنش های ترون بدون هیچ هزینه ای انجام می شود.ترون به عنوان وسیله ای برای پرداخت، توسط بسیاری از شرکتها از جمله Travala ،SpendCard ،Bitnovo و غیره استفاده می شود.علاوه بر این، تتر کوین خود را به شبکه ترون با نام USDT-Tron منتقل کرده است.پس از خرید بیت تورنت، ترون به اکوسیستم چشمگیرتری تبدیل شده است.

مشاهده  انواع کیف پول ارز دیجیتال

شیوه کارکرد ارز ترون چیست؟

ترون معماری سه لایه دارد. این لایه ها عبارتند از: لایه هسته، لایه ذخیره سازی و لایه کاربردی. در اینجا نحوه کار این سه لایه شرح داده شده است:

 • لایه هسته: این لایه وظایف اصلی بلاک چین را انجام می دهد. این وظایف شامل اعتبارسنجی تراکنشها، مدیریت حسابها و خواندن قراردادهای هوشمند است. از زبان برنامه نویسی Solidity در قرارداد هوشمند استفاده می شود که در ابتدا این زبان برای اتریوم
  توسعه یافته بود.
 • لایه ذخیره سازی: این بخش برای مدیریت ذخیره سازی داده های پیچیده ساخته شده است.
 • لایه کاربردی(برنامه): این الیه توسط توسعه دهندگان برای ساخت dApps و کیف پولهای سفارشی مورد استفاده قرارمی گیرد. از آنجایی که ترون از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند، می توانند طیف متنوعی از برنامه ها را ایجاد کند.

شیوه کارکرد ارز ترون چیست؟

ترون برای اعتبارسنجی تراکنشها از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می کند.اثبات سهام یک جایگزین محبوب و کم مصرف برای مدل اصلی اثبات کاراست که توسط بیت کوین معرفی شده است.

آیا ترون پول حقیقی است؟

ترون می تواند به عنوان یک ذخیره ارزشی(سرمایه گذاری) استفاده شود یا با ارزهای دیجیتال دیگر معامله شود. به این ترتیب می توان آن را به عنوان “پول حقیقی” در نظر گرفت. با این حال، کاربرد اصلی توکن ترون ایجاد dApps و تعامل با آن در شبکه است.
همچنین می توان توکنها را قفل کرد تا پاداشی به نام »Power Tron» به دست آورد. این ویژگی به دارنده حق رای در مورد تصمیمات شبکه می دهد. هرچه نگهدارنده توکن، توکنهای خود را بیشتر قفل کند، TP بیشتری دریافت می کند.مجموع عرضه گردشی ترون در حال حاضر 7.101 میلیارد است که ارزش کل بازار آن 6 میلیارد دلار محاسبه شده است.

ریسک های سرمایه گذاری بر TRX

علیرغم جنجال هایی که پیرامون ارزش ترون وجود دارد، ترون از نظر ارزش بازار در بین ارزهای دیجیتال برتر قرار دارد. مطمئناً ترون دارای پتانسیل است و دلایلی وجود دارد که می توانیم آن را به عنوان یک سرمایه گذاری سودمند در ارزهای دیجیتال در نظر بگیریم.

مشاهده  هایپرلجر فابریک چیست؟

ترون یکی از پرکاربردترین بلاک چین هاست. بیش از 85 میلیون حساب دارد و بیش از 3 میلیارد تراکنش را پردازش کرده است. در سپتامبر 2021 ،ترون از نظر کل تراکنشهای بلاک چین، پس از اتریوم، در رتبه دوم قرار گرفت.
تمرکز ترون بر بخش سرگرمی به آن جایگاه منحصربه فردی در میان پروژه های بلاک چین می دهد. خرید BitTorrent نیز می تواند در توسعه آن در اینجا کلیدی باشد. و به طور کلی به عنوان داشتن یک تیم توسعه قوی در نظر گرفته می شود.

ریسک های سرمایه گذاری بر ترون

این واقعیت که می توانید با استفاده از ترون درآمد غیرفعال به دست آورید نیز یک امتیاز مثبت شمارده می شود. فقط به خاطر داشته باشید که با کسب درآمد غیرفعال، توکن های ترون بیشتری به دست خواهید آورد، بنابراین این کار تنها در صورتی ارزشمند است که ترون را به عنوان سرمایه گذاری انتخاب کرده باشید.

با این حساب، ترون هنوز هم یک سرمایه گذاری بسیار پرخطر است، حتی در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال. شهرت آن بالاست و رقبای قدرتمندی نیز دارد. اگر تصمیم به خرید دارید، فقط آن را به بخش کوچکی از سبد خود تبدیل کنید. اطمینان حاصل کنید که برای نوسانات نیز آماده هستید زیرا قیمت ارزهای دیجیتال میتواند تا حدی نوسان داشته باشد.

مزایای ارز دیجیتال TRON

1 .امکان حجم بالای تراکنش: سیستم ترون قادر است حدود 1000 تراکنش در ثانیه را مدیریت کند.
2 .تراکنش ارزان: هزیته تراکنش در ترون تقریباً صفر است.
3 .پشتیبانی و محبوبیت: تعداد کاربران ترون در حال حاضر نزدیک به 85 میلیون نفر گزارش شده است

آیا ترون قابل استخراج است؟

ترون قابل استخراج نیست، در عوض، توکن های ترون را می توان با قرار دادن در کنار توکن های موجود برای کمک به اعتبارسنجی سایرتراکنشها به دست آورد. با کمک به اعتبارسنجی تراکنش ها، هزینه ایجاد توکن یا کارمزد تراکنش به سهامداران با توکن ترون پرداخت می شود. الزم به ذکر است که این دارایی های دیجیتالی پرداخت شده به تازگی ایجاد نشده اند، بلکه از قبل وجود دارند.

مشاهده  آیا ارز ریپل (XRP) سرمایه‌گذاری خوبی است

معتبرترین کیف پول‌های رمزارز TRX

کیف پول‌های مختلفی از رمزارز TRX پشتیبانی می‌کنند. هر کیف پولی که انتخاب کنید، مجموعه‌ای متفاوت از مزایا و معایب را به همراه خواهد داشت. برخی از آنها رابط کاربری آسانی دارند، برخی امنیت بیشتری را ارائه می‌دهند. قبل از تصمیم‌گیری، حتماً در این مورد بیشتر تحقیق کنید. در ادامه، چند مورد از بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال را به شما معرفی می‌کنیم.

کیف پول نرم‌افزاری

کیف پول‌های نرم‌افزاری ارز دیجیتال برنامه‌هایی هستند که روی دسکتاپ یا دستگاه موبایل شما نصب می‌شوند. دسترسی سریع و آسان به عنوان مزیت اصلی این کیف پول‌ها محسوب می‌شود.

 • ترون لینک (Tronlink)
 • گواردا (Guarda)
 • اکسودوس (Exodus)
 • تراست ولت (Trust Wallet)

کیف پول‌های رمزارز TRX

کیف پول سخت‌افزاری

کیف پول‌های سخت‌افزاری ارز دیجیتال گزینه‌های ذخیره‌سازی سرد هستند که ایمنی بیشتری را نسبت به کیف پول نرم‌افزاری ارائه می‌دهند. یکی از عوامل اصلی در ایمنی آنها این است که تقریباً همیشه آفلاین هستند؛ به جز زمانی که برای انتقال ارز به اینترنت متصل شوند که این فرایند زیاد طول نمی‌کشد.

 • لجر نانو اس (Ledger Nano S)
 • ترزور (Trezor)
 • کیپ‌کی (KeepKey)

صحبت نهایی

ترون یک پروژه ارز دیجیتال منحصربه فرد است که از فناوریهای مختلفی استفاده کرده است که این فناوری ها توسط پروژه های دیگرپیشگام شده اند و باعث شده همه آنها با هم کار کنند. شبکه ترون راه حلی به تولیدکنندگان محتوا ارائه میدهد که دیگر گرفتار سانسور یا سایر مشکلات پلتفرم های محتوای متمرکز نباشند. همچنین، سیستم کارمزد تراکنش صفر آن را به یک انتخاب مناسب برای شرکتها و مصرفکنندگان در زمینه پرداخت های رمزنگاری تبدیل می کند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین دوره ها

برچسب های محبوب

Mapping Solidity Inheritance آموزش برنامه نویسی سالیدیتی آموزش سالیدیتی آموزش قرارداد هوشمند اجزای قرارداد هوشمند ارز دیجیتال اتریوم ارز دیجیتال یونی ارزهای متاورسی الگوریتم اثبات کار الگوریتم اجماع امنیت کیف پول اهمیت قرارداد هوشمند اپلیکیشن متمرکز برنامه نویس سالیدیتی برنامه نویسی اتریوم برنامه نویسی بلاکچین برنامه نویسی ریمیکس برنامه نویسی سالیدیتی برنامه نویسی شی‌ گرا برنامه نویسی قرارداد هوشمند بلاکچین بلاک چین اتریوم بهترین ارزهای دیجیتال ترون چیست توسعه دهنده سالیدیتی صرافی های ارزدیجیتال صرافی‌ غیرمتمرکز قرارداد هوشمند قیمت پولکادات متاورس مزایای قرارداد هوشمند نوشتن سیستم رای گیری با سالیدیتی نوشتن قرارداد هوشمند واقعیت مجازی متاورس ویژگی‌های اتریوم پلتفرم های ارزدیجیتال پیش نیاز قرارداد هوشمند کاربرد قرارداد هوشمند کد نویسی سالیدیتی کسب درآمد با قرارداد هوشمند کسب درآمد در متاورس کیف پول ارزدیجیتال کیف پول الکترونیکی کیف پول نرم‌افزاری