آموزش فن بیان با 15 سنگ بنای گفتگو

mahan-dayanaian
ماهان دیانیان
اخرین بروزرسانی 2 اسفند 1400
0 نفر ثبت نام کرده اند

درباره این دوره

توانایی و تسلط فرد برای انتقال مفهوم به واسطه زبان و کلام را فن بیان می نامند. انتقال صحیح منظور و پیام، وابسته به میزان تسلط گوینده در صحبت کردن یا سخنرانی است. دوره فن بیان با عنوان آموزش فن بیان که توسط ماکان گرد آوری شده به همه افراد کمک می کند تا مهارت گفتگوی موثر و سخنرانی موفق را به طرز ماهرانه و فراگیر آموزش ببیند.

آیا   پس از پایان این دوره فرد شرکت کننده می تواند منظور را ” تحت هر شرایطی ” به طور شیوا و گویا منتقل کند؟! نتیجه نهایی بستگی به نظر شنونده گان دارد. برای اینکه بتوانید در جمع دوستان و آشنایان خود سخن بگوئید و یا در مصاحبه های شغلی مدنظرتان پذیرفته شوید؛ به مهارت در گفتگو نیاز دارید. ماکان این نیاز شما را با آموزش و پشتیبانی رفع خواهد کرد.

آموزش فن بیان از مبتدی تا پیشرفته!

این دوره فن بیان از آموزش مبانی ساده و موثر در گفتگو شروع شده و تا کسب مهارت های تخصصی ادامه دارد. در ادامه ؛ همه چیز به علاقه و انگیزه افراد بستگی دارد. به طور مثال: مدیریت لهجه در حین سخن گفتن و ادای حق کلمات، همچنین استفاده از واژه های صحیح مثل : عرض کردم بجای امر اینجانب – یا استفاده از دایره واژگان ادبی مانند “تشریف آوردند” بجای “آمد” نکات ساده ای است که یک گپ ساده را به گفتگوئی بی نظیر تبدیل می کند. در این دوره آموزشی آکادمی ماکان؛ داستان را تا کسب مهارت های رهبری در گفتگو ادامه می دهد.

آموزش کارشناس فروش سازمانی و دوره مهارت فن بیان سخنرانی

 

فن بیان چه کاربردی دارد؟!

مهارت در فن بیان نه تنها زندگی فردی و روابط اجتماعی شما را دگرگون می کند، بلکه در خرید و فروش های ساده و تجارت های بزرگ نیز تاثیر گذار است. سبک گفتگو در خرید و فروش ملک، خودرو و نتیجه معاملات تجاری تاثیر گذار است! حتی اگر می‌خواهید در روابط عاطفی محبوب باشید یا در دعاوی حقوقی موجه به نظر برسید به تکنیک های صحبت کردن و بیان خوب نیاز دارید.

این دوره‌ی گفتگو محور برای چه افرادی مناسب است؟!

احساس نیاز در بی‌شمار متقاضی که به دنبال موارد فن بیان در احوال پرسی و فن بیان در خواستگاری هستند تا درخواست‌های افراد متخصص در زمینه بازاریابی و فروش همچنین نظرات و دیدگاه تعداد زیادی از اساتید برجسته بین‌المللی که در حیطه آموزش‌های توسعه مهارت فردی فعال هستند، در این آموزش  گرد آوری شده تا هر فرد عادی یا شخصیت سازمانی بتواند به نحو مؤثری از نکات مهم این دوره استفاده کند.   همه چیز با یک گفتگوی خوب شروع می‌شود مهارت‌های کلامی و فن بیان در واقع سنگ بنای تقویت روابط فردی و اجتماعی است. افرادی که در زمینه مهارت‌های ارتباط کلام تسلط کافی دارند در جمع دوستانشان نیز خوشحال به نظر رسیده و مثل جواهر می‌درخشند؛ پس آموزش فن بیان و کسب مهارت در گفتگو حتی از طلا هم با ارزش‌تر است!

همه‌چیز با یک گفتگوی خوب شروع می‌شود

مهارت‌های کلامی و فن بیان درواقع سنگ بنای تقویت روابط فردی و اجتماعی است. افرادی که درزمینه مهارت‌های ارتباط کلام تسلط کافی دارند در جمع دوستانشان نیز خوشحال به نظر رسیده و مثل جواهر می‌درخشند؛ پس آموزش فن بیان و کسب مهارت در گفتگو حتی از طلا هم باارزش است!

داور دوره آموزش فن بیان و کسب مهارت در گفتگو چه کسی است؟!

تفاوتی ندارد چه میزان بر مهارت‌های ایجاد ارتباط کلامی و انتقال منظور تسلط داریم زیرا در نهایت؛ شنونده کسی است که کلام گوینده را تائید یا رد می‌کند. فرد شنونده سعی دارد سخن را از گوش و جان بشنود ولی این گوینده است که باید منظور را به طرز صحیح و مؤدبانه ای منتقل کند.

عبارات با آدم‌ها برخورد می‌کنند!

اصلاح عبارت‌های اشتباه در حین گفتگو حتی از غلط‌های املائی نیز مهم‌تر است. غلط املایی به سواد یا تحصیلات ما در نگارش و کلمات مربوط است، اما اشتباه در گفتگو ” حتی اگر بدون غرض باشد” در کارنامه رفتار آدم‌ها لحاظ شده و نمره آن در روابط اجتماعی، رزومه کاری، شعور انسانی و حتی شخصیت اجتماعی نوشته می‌شود. دوره فن بیان آکادمی ماکان تمام ابعاد فردی و جمعی برای گفتگو را بررسی نموده تا توانائی برقراری بهترین روش‌های گفتگو را در این آموزش فن بیان به همه علاقه‌مندان بیاموزد.

فن بیان قوی چیست و مهارت در آن، چه فایده‌ای دارد؟!

توانائی صحبت کردن یا فن بیان به شما اعتمادبه‌نفس داده و به‌اندازه‌ای مفید است که اگر با توانائی‌های “زبان بدن” ترکیب شود حتی به افراد؛ قدرت رهبری می‌دهد. هیتلر با حرارت کلام جهان را به آتش کشید و فردوسی با نثر پارسی توانست این زبان را زنده نگه دارد.

شنونده خوبی باشید تا بتوانید خوب صحبت کنید!

در اولین گفتگو یا برخورد با آدم‌ها، معمولاً کمتر از ده ثانیه وقت دارید تا گره عاطفی را محکم کرده و یا خشت اول رابطه شغلی خودتان را بنا کنید! این ده ثانیه می‌تواند نیروی لازم برای حرکت‌های موفقیت‌آمیز را فراهم کند. برخورد اولیه می‌تواند تأثیر مثبت یا منفی را در شروع یک رابطه جدید به بار آورد؛ اما آنچه که برای ادامه گفتگو اهمیت دارد مسئله خوب شنیدن است.

 

به سوا لات مخاطب اهمیت دهید

یک گپ و گفت دوستانه یا یک قرار ملاقات تجاری ازنظر ماهیت و روند گفت‌وشنود یکسان هستند. خوب بشنوید تا منظور را درک کرده و بتوانید گفتگو را ادامه دهید. صعود یا سقوط شما (در زندگی اجتماعی و روابط شغلی) به آنچه که بیان می‌کنید وابسته است زیرا از یک جایی به بعد؛ بیان جای خودش را با پاسخ عوض می‌کند. پاسخ‌های مناسب نیازمند مهارت در شنیدن است. همه این موارد و ده‌ها موضوع مهم دیگر در این دوره فن بیان به شما آموزش داده می‌شود.

دوره فن بیان برای دانشجویان عزیز و اساتید محترم بخش آموزش

اگر اکنون دانشجوی پایان نامه دکترا هستید یا اینکه به‌عنوان یک استاد دانشگاه و عضوی از جامعه علمی کشور مشغول به تدریس باشید تفاوتی ندارد. به هر حال شما به دایره واژگان قوی و تسلط بر مهارت‌های گفتگو نیاز دارید. فایده کسب مهارت در گفتگو برای افراد این است که توانایی کنترل استرس و نگرانی‌ها را به‌دست آورده و توانائی انتقال منظور را حین صحبت کردن در اماکن عمومی یا سخنرانی‌های تخصصی را برای آنان سهولت می‌بخشد. چند مورد از اهداف این دوره به شرح زیر است:

  1. گفتگو با دوستان یا صحبت کردن در جمع آشنایان
  2. سخنرانی در کنفرانس و یا مذاکرات تجاری
  3. انتقال مفهوم پروژه و تسلط در جلسه‌های مهم شغلی را بیاموزد
  4. جلسه پایان نامه‌های تحصیلی شما، مفید و مؤثر است.

 

اساتید دوره

ماهان دیانیان

5.0/5
33 دوره
1 دیدگاه
5 دانشجو
مشاهده بیشتر

یک نظر بنویسید