واژه نامه بلاکچین

واژه نامه بلاکچین

واژه نامه بلاکچین

All | # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z آ ا ب پ ت ج چ ح س ه و
There are currently 3 names in this directory beginning with the letter #.
#

1hr‏ (‏نمودار یا تایم فریم ۱ ساعته):
در تحلیل تکنیکال به کار می‌رود. در این تایم فریم، کندل ها ۱ ساعته هستند و پس از پایان این یک ساعت، کندل بسته شده و کندل جدید باز می‌شود. می‌توان با استفاده از این نمودار روند کوتاه مدت رمز ارز را بررسی و ترید کرد.

2FA / Two-Factor Authentication‏ (‏احراز هویت دو عاملی):
احراز هویت دو عاملی یا دو مرحله‌ای که با علامت اختصاری 2FA شناخته می‌شود، روشی برای دسترسی به حساب آنلاین و یا حتی سیستم کامپیوتر است، که نیازمند وارد کردن دو شکل مختلف از اطلاعات است. 2FA در بیشتر صرافی‌های رمز ارز وجود دارد که شما می‌توانید در کنار یک پسورد امن، این امکان اضافی را نیز فعال کنید، تا بتوانید وارد حساب خود شوید. محبوب‌ترین روش برای احراز هویت دو عاملی در صرافی‌های کریپتو، Google Authenticator است. هر زمان که می‌خواهید وارد اکانت صرافی شوید، علاوه بر وارد کردن پسورد اصلی خود، یک کد نیز به این برنامه ارسال می‌شود، که باید آن را نیز وارد کنید. این کار باعث امنیت بیشتر حساب شما می‌شود.

51% Attack‏ (‏حمله ۵۱ درصدی):
اگر بیش از نیمی از توان رایانه یا هش ریت ماینینگ شبکه توسط یک فرد یا یک گروه اداره شود، حمله ۵۱ درصدی درحال انجام است. این موضوع بدان معنا است که هویت یا نهاد مورد نظر، کنترل کامل شبکه را در دست دارد و می‌تواند با کنترل عملیات ماینینگ، متوقف کردن یا تغییر دادن تراکنش ها و دوبار خرج کردن کوین ها بر ارز دیجیتال تاثیر منفی بگذارد.